Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych i szaf

Oferta hurtowni ELUS obejmuje usługi z zakresu prefabrykacji rozdzielnic elektrycznych. Kompleksowe podejście pozwala nam sprostać oczekiwaniom Klientów planujących różnego rodzaju inwestycje. Specjalizujemy się w prefabrykacji rozdzielnic oraz montażu rozdzielnic w nowych i eksploatowanych już obiektach. Świadczymy pełen zakres usług, począwszy od projektu, przez wykonanie, a na realizacji szaf sterowniczych i rozdzielni niskiego napięcia kończąc. Rozdzielnie dostarczamy do różnego rodzaju inwestycji: obiektów mieszkalnych takich jak domy jednorodzinne oraz budynki wielorodzinne, ale też do biur, hoteli, sklepów, magazynów, hal produkcyjnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Oferujemy rozwiązania pozwalające realizować nawet najbardziej ambitne cele projektowe.

Na czym polega prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych?

Proces prefabrykacji rozdzielni elektrycznej polega na przygotowaniu ich pod indywidualne wytyczne Klienta, zgodnie ze stworzonym wcześniej projektem oraz warunkami i szczegółami konkretnej instalacji elektrycznej. Właściwy proces przygotowania rozdzielni gwarantuje jej bezpieczne działanie i łatwą obsługę. Rozdzielnica elektryczna ma za zadanie przesyłać energię elektryczną z jednego źródła do drugiego. Jesteśmy w stanie przygotować takie rozdzielnie zgodnie z projektem dostarczonym przez Klienta lub stworzyć projekt uwzględniający konkretne wytyczne.

Rozdzielnica może się składać z innych części. Każdy komponent zastosowany w tych elementach automatyki ma wykonywać inne zadania. Typowa rozdzielnica składa się z lampki sygnalizacyjnej, rozłącznika izolacyjnego, wyłącznika nadmiarowo-prądowego, wyłączników różnicowoprądowych oraz ograniczników przepięciowych. W rozdzielnicach są panele elektryczne zawierające przełączniki pozwalające sterować przepływem energii. Element sterowniczy daje możliwość zarządzania poszczególnymi obwodami i właściwego kierowania energii.

Rozwiązania zastosowane w rozdzielnicach muszą spełniać konkretne normy, by moc przesyłana przez centralę była równa mocy otrzymywanej. W budowie rozdzielnic zastosowanie mają szyny zbiorcze lub listwy z miedzi/aluminium służące do przesyłania prądu w obrębie rozdzielnicy, a także sterownice, czyli urządzenia sterujące energią elektryczną dostarczaną do rozdzielni elektrycznych. W procesie prefabrykacji niezwykle istotna jest dokumentacja, która stanowi źródło wiedzy dotyczącej zastosowanych rozwiązań oraz wymagań instalacji w danym budynku.

Rodzaje prefabrykowanych rozdzielni

Prefabrykacji mogą podlegać rozdzielnice tablicowe, szafowe i skrzynkowe. Oferujemy usługi prefabrykacji szaf elektrycznych zarówno dla małych instalacji elektrycznych niskiego napięcia, jak i przemysłowych instalacji, które mają dostarczać prąd do wielu maszyn i urządzeń. W każdym przypadku wykorzystujemy wysokiej jakości artykuły elektroinstalacyjne. Aparatura stosowana w prefabrykacji i montażu prefabrykowanych rozdzielnic elektrycznych spełnia restrykcyjne normy w zakresie wymogów budowlanych umożliwiających bezpieczne przechowywanie lub dostęp techniczny do elementów instalacji. Oferujemy Państwu prefabrykowane rozdzielnice niskiego napięcia renomowanych marek, m.in. Simens. Wybrany osprzęt cechuje się najwyższą jakością, a zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala eliminować awaryjność instalacji.

Usługi prefabrykacji dla firm i Klientów indywidualnych

Proces prefabrykacji rozdzielnicy składa się z kilku etapów, podobnie jak proces montażu. Montaż może się odbywać u Klienta lub w zakładzie produkcyjnym, a wybór konkretnego sposobu postępowania jest uzależniony od wybranych urządzeń sterujących. Pierwszym etapem jest montaż listwy rozdzielczej i wszystkich urządzeń na szynie, następnie wykonuje się połączenia między sprzętem i na koniec przeprowadza kontrolę zgodności oraz jakości, sprawdza wydajność systemu oraz poprawność wszystkich ustawień. Celem prefabrykacji jest uzyskanie produktu dostosowanego jak najbardziej do konkretnej instalacji.

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem świadczonych przez nas usług i do kontaktu z doradcą.

Wypełnij formularz

Lub wyślij e-maila na handlowy@elus.pl