O Nas

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe i Handlowe ``ELUS`` Kazimierz Hinc, Leszek Kuźma Sp. j.

Hurtownia elektryczna - Elus

Nasza spółka zaczęła prowadzić działalność gospodarczą w 1990 roku pod nazwą „ELUS” s. c.

Początkowo świadczyliśmy wyłącznie usługi elektroinstalacyjne. W drugim roku działalności uruchomiliśmy sprzedaż hurtową i detaliczną materiałów elektrotechnicznych. Hurtownia mieściła się początkowo w Kartuzach przy ul. Gdańskiej 34.

Od 1998 r. wykonujemy projekty sieci i instalacji elektroenergetycznych. W międzyczasie nastąpił znaczny wzrost sprzedaży usług i towarów, któremu towarzyszył wzrost zatrudnienia.

W 1999 roku nasza spółka zakupiła budynek biurowy od INCO-VERITAS. Umożliwiło to w 2000 roku przeniesienie siedziby firmy do odnowionego budynku przy ulicy Kościerskiej 1A.

W 2001 roku przekształciliśmy spółkę cywilną na spółkę jawną.

W 2004 roku przystąpiliśmy do grupy dystrybucyjnej EL-FORUM obejmującej wówczas 19 hurtowni elektrotechnicznych. Dzisiaj grupa ta pod nazwą FORUM-RONDO obejmuje kilkadziesiąt firm z całej Polski.

20 września 2004 roku przyznano nam certyfikat zgodności z normą ISO 9001:2008 w zakresie:

  • Projektowania sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych oraz elektroenergetycznych
  • Usług elektroinstalacyjnych i elektroenergetycznych
  • Handlu hurtowego artykułami elektrotechnicznymi

W 2008 roku zostaliśmy przez Puls Biznesu zakwalifikowani do elitarnego grona Gazel Biznesu.

Rok 2013 był kolejnym przełomowym w naszej historii. W styczniu został otwarty oddział hurtowni elektrycznej w Gdańsku, przy ulicy Narwickiej 21A, a we wrześniu w Tczewie, przy ulicy 30 Stycznia 32. Od tego momentu jesteśmy firmą wielooddziałową.

W 2014 roku przy wsparciu środków Unii Europejskiej, rozpoczęliśmy inwestycję dotyczącą automatyzacji współpracy z partnerami biznesowymi w ramach projektu:
„Wdrożenie systemu B2B umożliwiającego elektroniczną wymianę danych pomiędzy firmą Elus i jej partnerami oraz systemu strategic analysis udostępnianego w formule SaaS”.

W maju 2015 roku uruchomiliśmy oddział hurtowni elektrycznej w Kościerzynie. Dokładna lokalizacja to ul. Kościerska 19, Kościerzyna Wybudowanie.

W lipcu 2016 roku powstał oddział hurtowni w Pucku, przy ulicy komandora Edwarda Szystowskiego 2.
W styczniu 2019 roku powstało biuro handlowe w Bydgoszczy, przy ulicy Towarowa 20.