FOTOWOLTAIKA

Wykorzystanie energii odnawialnej jest najrozsądniejszym rozwiązaniem zarówno z punktu widzenia ekonomii, jak i ochrony środowiska. Obecnie prym wśród nowych technologii z tego zakresu wiedzie fotowoltaika pozwalająca przetwarzać energię słoneczną na energię elektryczną.

Fotowoltaika – energia przyszłości

Żyjemy w świecie, który jest nadal dość mocno skoncentrowany na wykorzystaniu paliw kopalnych, których spalanie pozwala nam generować energię elektryczną, ale źródła tych paliw coraz bardziej się wyczerpują. Niewyczerpalnym źródłem energii jest natomiast słońce, którego intensywne promieniowanie pozwala nam produkować niemalże darmowy prąd. Przetwarzanie energii tego promieniowania na energię elektryczną umożliwia nam fotowoltaika, a dokładnie panele fotowoltaiczne montowane w miejscach intensywnego operowania promieni słonecznych (głównie na dachach budynków).

Prąd powstający w wyniku przetwarzania energii słonecznej jest znacznie tańszy, niż prąd generowany tradycyjnymi metodami, co pozwala na zanotowanie sporych oszczędności. Początkowy koszt montażu instalacji fotowoltaicznej co prawda jest dość wysoki, ale z biegiem lat taka instalacja po prostu spłaca się sama, a po pewnym czasie zaczyna niemalże zarabiać, przy czym określenie „zarabianie” trzeba w tym przypadku rozpatrywać po prostu w kontekście oszczędności, jakie notujemy na każdym rachunku za energię. W dłuższej perspektywie czasu wybór takiego rozwiązania jest też bardzo korzystny dla naszej planety, gdyż znacząco obniża emisję gazów cieplarnianych, a dodatkowo spowalnia tempo wydobycia naturalnych złóż.

Systemy fotowoltaiczne do domu i firmy

Zestaw instalacji fotowoltaicznej może być podłączany do każdej instalacji elektrycznej wykorzystywanej zarówno do ogrzewania wody, jak i do ogrzewania samych pomieszczeń w domach czy w budynkach gospodarczych. Instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezobsługowe – od momentu uruchomienia instalacji użytkownik nie musi podejmować żadnych kroków. Instalacja działa po prostu sama, ale jej efektywność jest w dużej mierze zależna od intensywności promieniowania słonecznego docierającego do paneli fotowoltaicznych. Im mocniej operuje słońce, tym więcej energii jest w stanie wytworzyć instalacja i analogicznie, im promieniowanie jest słabsze, tym mniejsza produkcja prądu. Mimo tej zależności montaż systemu fotowoltaicznego jest niewątpliwie korzystnym rozwiązaniem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że koszt paneli jest obecnie znacznie niższy niż w momencie, kiedy były one nowością na rynku. Dzisiejsze systemy są przy tym wydajniejsze, co jeszcze bardziej podnosi stosunek jakości do ceny.

Prosimy wypełnić formularz lub wysłać e-maila na fotowoltaika@elus.pl

Dane kontaktowe (pola wymagane):

Dodatkowe informacje (pola nie wymagane):